شیرینی زندگی ما

هفته نوزدهم بارداری
نویسنده : نگار زارعی - ساعت ٢:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٤/۱٦
 

 

  هفته هجده هم تموم شد و فردا وارد هفته نوزدهم بارداری میشم اما نمی دونم چرا هنوز صبح ها حالت تهوع دارم این تکرر ادرار هم منو کلافه کرده اشتهایی زیادی هم به خوردن سالاد و سبزی و میوه جات و چیزهای خیلی خنک دارم چون مدام گرمم میشه .برای تعیین جنسیت هم دیگه نرفتم صبر کردم نی نی بزرگتر بشه که قطعا مشخص بشه.

 دیروز رفتم فروشگاه شهروند کلی لواشک و زرشک و کشک میوه های خشک شده خریدم علاقه زیادی به خوردن چیزهای ترش دارم . خاله بنفشهFlowers And Hearts هم زحمت کشیده چند تا لباس خوشکل بارداری برای خواهر جونش دوختهکه نی نی قشنگم راحت نفس بکشه و برای مامانش آتیش بسوزونه.  

من شدیدا دنبال یه پزشک جراح متخصص زنان و زایمان می گردم زن و مردش برام فرقی نمی کنه اما همه میگن کار سزارین پزشک مرد بهتره بیمارستان دی و کسرا و پارسیان رو بهم معرفی کردن اما نمی دونم کدومش تمیز تر و بهتره و بیشتر به مریضاش رسیدگی میکنه لطفا شما منو راهنمایی کنیید.  Chiseling I Love You   

رشد جنین در هفته نوزدهم :

اگر در این هفته سونوگرافی کنید متوجه ضربان قلب فرزندتان می شوید که بیشتر از تپیدن به لرزش شباهت دارد. در این هفته آرنج ها در بازوها و زانوان در پاها کم کم نمایان شده و انگشتان شروع به رشد کردن می کنند. کف و مچ پا شروع به ظاهر شدن از برآمدگی پاها می کنند و انگشتان پا مانند شکافهایی در انتهای پای او قرا ر دارند.

صورت او مرتب در حال تغییر است زیرا چشم ها، گوش ها و نوک دماغ او ظاهر شده اند. در این سن پلک ها روی چشم ها را کامل می پوشاند. دندانهای فرزند عزیزتان در زیر لثه هایش شروع به رشد می کنند.

در این هفته روده ها با کامل شدنشان به داخل بند ناف وارد می شوند. زیرا که درحال حاضر در شکم کوچولوی جنین جایی برای روده ها وجود ندارد. حتی در این مرحله ابدایی نیز روده های جنین مشغول دفع ضایعات از بدن او می باشند. به زودی با بزرگ شدن داخل شکم او جا برای روده ها باز شده و آنها به داخل شکم باز می گردند.

در این هفته او شروع به از دست دادن دم جنینی اش، که در واقع استخوان دنبالچه است، می کند.

اگر قادر بودید از درون شکمتان فرزندتان را سیخونک بزنید، می دیدید که او عکس العمل نشان داده و خود را تکان می دهد. این امر به این خاطر است که سیستم عصبی در او شروع به برقراری ارتباط با ماهیچه ها کرده است.

نقل از سایتhttp://www.niniland.com